ANLAYARAK HIZLI OKUMA, HAFIZA TEKNİKLERİ EĞİTİMLERİ VE EĞİTMENLİK SERTİFİKA PROGRAMLARI…

Okuma hızınızı kolayca 2-3 katına, anlama yüzdenizi %90 ve üzerine çıkarabilirsiniz. Maddeleri ve paragrafları okuduğunuz anda ezberleyebilir, hafızanızda tutabilir, kolayca hatırlayabilirsiniz. Sınavlarda, okul hayatında ve kariyerinizde bu teknikleri kullanarak hedeflerinize kolayca ulaşabilirsiniz. Tüm bunlarla birlikte odaklanma, konsantrasyon ve motivasyonunuz en üst seviyeye ulaşır. Tüm dünyada kullanılan teknikleri sizde İSTANBUL NLP güvencesiyle öğrenip hemen KULLANMAYA BAŞLAYABİLİRSİNİZ…
Yapılan araştırmalara göre bir öğrencinin uyanık kaldığı zamanın %80’ini okuyarak ve öğrenerek geçirdiği tespit edilmiş. Yine bir yöneticinin iş saatleri içinde günün 2-3 saatini mail, döküman, veri vs. Okuyarak geçirdiği tespit edilmiş. Bu kadar çok zaman harcadığımız ve bizi süreki geliştiren bu beceriyi daha iyi yapmamız gerektiği çok açık. Sizde bu beceriyi kolayca öğrenerek yaşantınızca istediğiniz yönde bir çok şeyi değiştirebilirsiniz.
Bir yöneticinin günde en az iki saat mail, doküman, not, evrak, rapor okuyarak geçirdiğini biliyor muydunuz? Bu süreyi minimum yarı yarıya bile azaltsanız artan verimliliğin ve işgücünün kuruma katkısı şüphesiz tartışılmaz. Bir yöneticinin mevcut kapasitesini etkin bir şekilde kullanabilmesi için dakikada 500 kelime ve üzeri okuması gerekiyor.
Okuma alışkanlığı olan bir kişinin dakikada okuyabildiği kelime sayısı 150-250 kelime aralığında değişir. Oysa dakikadaki okuma kapasitemiz 1000-1200 kelimedir. Yani biz dakikada 1000-1200 kelime okuyabilir, anlayabilir ve algılayabiliriz. İlköğretim 5. Sınıftan itibaren öğrencilerimizin 150-250 kelime aralığına ulaşmış olması gerekir. Daha aşağıda ise öğrencilerimiz mevcut kapasitelerini kullanamadıkları için ya olabileceklerinden daha başarısız, ya da ders başında çok vakit kaybediyor oluyorlar. Bu tekniği öğrenen tüm öğrencilerimiz aslında daha önce yavaş okuduklarını, hızlı okuma dediğimiz programın normal kapasitelerine uygun okuma şekli olduğundan doğal okuma şekillerine ulaşmış olduklarını söylüyorlar.
TEST SINAVLARI SBS, LYS, LGS vs.; Yapılan test sınavlarında verilen sürenin yarısı okuyarak ve anlayarak geçiriliyor. Sınavlarda bu teknikleri uyguladığınızda soruyu çok daha hızlı kavramış oluyor ve yanıtlara geçebiliyorsunuz. Bu teknikleri öğrendiğinizde sınavlarda;
*Sınavlarda soruları doğru şekilde algılayabilirsiniz,
*Soruların sonlarındaki “değildir” gibi olumsuz soru köklerini görebilirsiniz,
*Soruyu doğru kavradığınız için doğru cevapları kolayca seçebilirsiniz,
* Bulduğunuz cevapları doğru bir şekilde kodlayabilirsiniz,
*Aynı zamanda bu teknikler sağ beynimizi daha etkin bir şekilde kullanmamızı sağladığından sayısal derslerde bütünü görme, analiz ve işlem sırası gibi detayları kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
*Zaman kontrolü sağlamış olur, yetiştirememe, kontrol edememe gibi kaygılardan kurtulursunuz.
Anlayarak hızlı okuma teknikleri programı, yalnızca hızlı okuma için planlanmamıştır. Aynı zamanda okuma eylemini etkin nasıl kullanabileceğinizi de öğretir. Bu yüzden farklı okuma yöntemlerini de içerir. Taramalı okuma yöntemiyle isterseniz bir dökümanı ya da kitabı çok kısa bir sürede tarayabilir, yalnızca size gerekli olan yerleri öğrenebilirsiniz. Göz gezdirerek aradığınız bir bilgiye çok kısa bir sürede erişebilir, o konuda konuşabilecek seviyeye gelebilirsiniz.
İş yaşamı ya da öğrencilik hayatında kısa sürede çok sayıda dokümanı okumak zorunda kaldığımız zamanlar oluyor. Ders çalışırken, bilgisayar kullanırken, bir araştırma yaparken, ya da gazete okurken, mail okurken vs…Bilgi her an her yerde ve bilgiye genellikle okuyarak ulaşıyoruz. Bilgiye daha hızlı ulaşmak ve daha kısa sürede daha fazla metin okumak isteyenlerin kullandığı ‘Anlayarak Hızlı Okuma’ teknikleri hayatınızı kolaylaştırıyor. Bilginin hızla yayıldığı günümüzde anlayarak hızlı okuma tekniklerini öğrenmek neredeyse ihtiyaç bir hale gelmiştir. Anlayarak Hızlı okuma tekniklerini öğrenmek ve kullanmak yazılı materyalleri hem daha hızlı okumanızı, hem de daha fazla anlamanızı sağlayacaktır. Kısacası daha verimli bir okuyucu olmakla birlikte zamanınızı verimli kullanabileceksiniz.

Her okumanın kritik noktası, okumadan önce okuyacağınız metini hangi bilgileri almak istediğinizi bilmekten geçer. Hedefiniz okuyacağınız metinin tartıştığı konunun sadece yapısını öğrenmekse, konuya sadece bir göz gezdirmek yeter. Tartışılan konunun tüm detaylarını algılamak istiyorsanız, bu kez parçaya bir göz gezdirmek yetmez, hiçbir şeyi atlamadan tam okuma yapmalısınız. Bu teknikler size sadece hızlı okuma becerilerini kazandırmakla kalmayıp, farklı okuma çeşitlerini de öğreterek amacınıza uygun şekilde okumayı ve öğrenmeyi öğretecektir.

Anlayarak hızlı okuma tekniklerini öğrenen bir okuyucu, hızlı okuyarak zihinsel gezintileri asgariye indirmiş olur. Böylece odaklanma, konsantrasyonu artar ve bilgi kaydı daha berrak olur. Düşünce, algılama, değerlendirme, kavrama, motivasyon ve karar verme hızı artar. Anlayarak hızlı okuma tekniklerini bilen bir okuyucu okuma ve okuarak öğrenme işini monotonluktan çıkarır, zevkli ve eğlenceli bir hale getirir. Daha kısa sürede daha fazla öğrenme fırsatı bulmuş olur. Okumak için vakit ayırmak günümüzde gittikçe daha güç oluyor.
Anthony Robbins hayatını değiştirmeye karar vermeden ve Anlayarak Hızlı Okumayı öğrenmeden önce bulaşıklarını küvette yıkamak zorunda olan, fazla kiloları ile başı dertte, çevre ile ilişkileri zayıf bir adamdı. “Neden iyi bir hayatı yoktu, başarılı insanlar nasıl başarılı olmuşlardı” Anthony Robbins bunları sorguladı, Anlayarak Hızlı Okuma tekniğini öğrendi ve ardından çok fazla kitap okudu, sürekli öğrendi, başarılı insanları gözlemledi ve başarının kişinin kendisine bağlı olduğunu gördü. Bu gözlemlerinden sonra kaderinin efendisi olma kararını verdi ve bunu başardı. Bu kararı verdikten üç yıl sonra kitplar yazan herkesin saygı duyduğu, seminerler veren çok ünlü bir kişisel gelişim uzmanı oldu.
Kitapları
Sınırsız Güç / Kişisel Başarıda Zirveye Ulaşmanın Yolu
İçindeki Devi Uyandır
Bir Dosttan Pusulalar
Dev Adımlar

BİZE ULAŞIN
ÖN BAŞVURU FORMU
Tüm hakları saklıdır. Herhangi bir içeriğin kopyalanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.